Rekordowy rok naszego ogrodu!

Miniony rok był pod wieloma względami jednym z najlepszych w historii opolskiego ogrodu zoologicznego. Do Opola powróciły duże koty, realizowano kolejne inwestycje, a zwiedzający tłumnie przybywali do turystycznej perły regionu.

Można powiedzieć, że minione 12 miesięcy to czas frekwencyjnych rekordów. Pierwszy padł 8 maja, gdy do Ogrodu Zoologicznego w Opolu weszło ponad 8900 osób. Jest to dzienny rekord wszech czasów. Świetne było też lato.

Latem – od czerwca do sierpnia – przybyło do nas ponad 200 tysięcy ludzi, co było kolejnym rekordem. W ciągu roku odwiedzano nas ponad 318 tysięcy razy! To najwyższa frekwencja od 2014 roku.

Rok 2021 to również czas narodzin wielu zwierząt. W naszym zoo na świat przyszły między innymi uchatki kalifornijskie, bongo górskie, lemury alaotrańskie, tamaryny cesarskie czy toko czarnodzioby. Ponadto, po blisko ćwierćwieczu, na naszych wybiegach znów można oglądać lwy i tygrysy.

Oprócz nowoczesnych wybiegów dla dużych kotów, wśród inwestycji warto wymienić też prace związane z wymianą źródeł ogrzewania na te bardziej ekologiczne. Na dachach kilku budynków ogrodu zoologicznego (oraz podległego mu miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt) pojawiły się panele fotowoltaiczne. Niebawem ruszą też prace związane z wymianą starej kotłowni węglowej na gazową.

Dziękujemy Państwu, że jesteście z nami!

© 2022 ZOO Opole