Uroczyste otwarcie akwarium w Zoo Opole!

1 marca 2024 (piątek) o godzinie 11:00 Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza na uroczyste otwarcie nowej atrakcji dla zwiedzających.
Pawilon „Wodny świat” to nowoczesny budynek akwarium, który pomieścił siedem zbiorników wodnych o łącznej pojemności 300 tysięcy litrów.

W pięciu zbiornikach z wodą słoną będzie można podziwiać między innymi ryby zamieszkujące rafę koralową, np. błazenka siodłowego lub piżamkę szaściopasiastą. 

W zbiorniku ławicowym zamieszkały ryby, które poruszają się tak, jakby stanowiły jeden organizm. Należą do nich między innymi papużak łuskopłetwy lub pokolec królewski.

W akwarium z rekinami z bliska będzie można podziwiać między innymi żarłacza rafowego (żarłacz białopłetwy), którego osobniki dorastać mogą nawet do długości 2,6 metra i masy ciała przekraczającej 120 kilogramów!

Atrakcją opolskiego ogrodu zoologicznego będzie również zbiornik (tzw. touch pool), w którym będzie można obserwować płaszczki karbogłowe i trygony koliste. Ich płaskie i szerokie ciało z płetwami piersiowymi przypominającymi skrzydła wyróżnia płaszczki spośród reszty ryb.

W dwóch zbiornikach słodkowodnych prezentowane będą ryby z Amazonii oraz rzeki Kongo, między innymi drapieżna Arowana, czy największego przedstawiciela rodziny piraniowatych – paku pasiasty

Przy budynku akwarium powstał także zbiornik zewnętrzny (tzw. Odrarium), a w nim szczupaki, sandacze, okonie, jesiotry, brzany, jazie, karasie, karpie, liny i inne gatunki ryb zamieszkujące rzekę Odrę.

Przypominamy, że od 1 marca opolskie Zoo wydłuża godziny zwiedzania i zaprasza odwiedzających od godz. 9:00 do 16:00.
Ogród zoologiczny można zwiedzać jeszcze 1 godzinę po zamknięciu (będąc na jego terenie).

Żeby nie stać w kolejkach, warto skorzystać z ułatwień i zakupić bilety na stronie bilety.zoo.opole.pl lub w biletomatach przed wejściem głównym

Akwarium powstało dzięki projektowi „Wodny świat czesko-polskiego pogranicza” w ramach
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – INTERREG V-A Republika Czeska-Polska.